خرابی پمپ پکیج

4 عامل اصلی خرابی پمپ پکیج

در این مقاله سعی بر آنست که با بیانی ساده دلایل خرابی پمپ پکیج را تشریح کرده و درصدد رفع آن برآییم.

خرابی پمپ هربرندی که داشته باشد چه ویلو چه گرانفوس چه داب چه IRG معمولا علاوه بر جنس و کیفیت پمپ دلایل دیگری میتواند داشته باشد.

1- گرفتگی مسیر برگشت پمپ

پمپ های مورد استفاده در پکیج از نوع پمپ های سیرکولاسیون می باشد. این یعنی که پمپ می بایست آب داخل پکیج را به گردش درآورد. حال فرض کنید به علت گرفتگی در مسیر برگشت پمپ که این گرفتگی میتواند در مبدل یا خود پکیج باشد آب به پمپ نرسد. از آنجا که شفت این پمپ ها در آب خنک میشود در نتیجه نرسیدن آب به پمپ میتواند باعث بالا رفتن دمای دستگاه شود و فشار مضاعف به آن وارد کند و سبب خرابی پمپ پکیج میگردد.

2- کثیف بودن صافی برگشت یا صافی برنجی

در بعضی از پکیج ها جهت حفاظت از پمپ و پکیج در مسیر برگشت از رادیاتور در ورودی دستگاه قطعه ای به نام صافی برنجی نصب می شود. صافی برنجی متشکل از یک توری فلزی ساده است که اجازه عبور ذرات درشت به داخل دستگاه نمیدهد.

ولی در صورتی که این توری مملو از ذرات و کثیفی باشد خود موجب خرابی پمپ پکیج خواهد شد.

3- کیفیت پایین پمپ علامت از پیش تعیین شده خرابی پمپ پکیج

طبیعتا خرابی هر قطعه ای میتواند بعلت کیفیت پایین ساخت قطعه نیز باشد. البته لازم بذکر است در مورد این قطعه بخصوص اکثر خرابی ها بعلت موارد فوق می باشد.

4- گریپاژ پمپ و علائم خرابی پمپ پکیج

گریپاژ پمپ یا همان قفل بودن پمپ بعلت رسوب بستن یا تجمع زنگاب در پمپ میتواند علت دیگر خرابی پمپ باشد.

در صورتی که مدت زیادی از پکیج استفاده نشود املاح موجود در آب باعث گیر کردن پمپ یا به اصطلاح جام کردن پمپ میشود که خود عامل مهمی در خرابی می باشد.

در صورتی که نیاز به شناخت مشخصات و یا خرید پمپ پکیج دارید اینجا را کلیک نمائید

پرسش و پاسخ در خصوص پمپ پکیج

 

 

4 Replies to “4 عامل اصلی خرابی پمپ پکیج”

 1. گچ و املاح بیش از حد آب شهری اگر پکیج آب مقطر ریخته میشد برای شوفاژ ده سال یکبار هم خراب نمیشد ولی چون آب شهری آلوده به گچ و املاح دیگر است هر دوسه ماه احتیاج به تعمیر دارد پکیچ شوفاژ باید جدا از پکیج حمام و ظرف شویی باشد بهتر است

  1. با تشکر از کامنت شما دوست عزیز
   همانطور که فرمودید سختی آب عامل اصلی ایجاد رسوبات در دستگاههای گرمایشی می باشد.
   بهتر است جهت کاهش اثر رسوبات و املاح موجود در آب از محلول پروتکتور فرناکس استفاده نمائید

 2. سلام خسته نباشید من یه پکیج بوتان مدل اپتیما دارم که هی مبدلش سوراخ میشه اخرش بعد کلی تحقیق فهمیدم که وقتی اب گرم باز می کنم پمپ کار می کنه وقتی اب میبندم پمپ سریع قطع میکنه مگه در پکیج های دو مبدل یک یا دو قیقه نباید کار کنه تا گرما مبدل خراب نکنه؟ ممنون میشم بگید مشکل از کجاست؟

  1. سلام در پکیجهای دو مبدل پمپ دائم باید کار کنه در پکیج تک مبدل است که در مد زمستانه پمپ دائم کار میکنه و در هنگام باز کردن آب مصرفی پمپ خاموش میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *